Ziedojums onkoloģisko pacientu psihosociālajai rehabilitācijai: 90006682
Maksa par zvanu: 1.42
Latviešu | English
 

Ziedojumus varat veikt bankā ar parskaitījumu vai savas internetbankas starpniecību

"Dzīvības koka" Interneta mājas lapas veidotāji aicina portāla apmeklētājus izteikt savu viedokli, un iesaistīties diskusijās."

Mūsu darbi

KO MĒS DARĀM?


Lai pievērstu sabiedrības uzmanību un aktivizētu pacientus, kopš 2004.gada „Dzīvības koks” organizējis dažādas akcijas, informatīvas kampaņas un pasākumus, gan aicinot pacientus nebaidīties runāt par savu problēmu, gan aktualizējot jautājumu visā sabiedrībā, līdz ar to veidojot izpratni par to, ka cilvēks, kurš pārdzīvojis smagu slimību, spēj integrēties sabiedrībā un būt pilnvērtīgs sociālās dzīves veidotājs. Savas darbības laikā „Dzīvības koks” ir kļuvis par nopietnu „spēlētāju” onkoloģisko pacientu veselības aprūpes sistēmas pilnveidošanā Latvijā.


Realizētie projekti

Sevišķi aktīvu darbību „Dzīvības koks” izvērsis tieši pēdējos gados. Kā daži no ievērojamākajiem projektiem jānorāda:

Labdarības akcija „Māksla cerībai, dzīvei, mīlestībai” – projekts izstrādāts sadarbībā ar Latvijas Mākslinieku savienību. Akcijas laikā pret ziedojumiem tika pārdoti gandrīz četrdesmit, un kampaņas laikā iegūti gandrīz 25 tūkstoši latu. Par iegūtajiem līdzekļiem tika izveidots psiholoģiskās palīdzības telefons, kas jau vairāk kā gadu veiksmīgi darbojas, kā arī iegādāts gamma detektors.

Fotoizstāde „Mēs uzvarējām. Tu arī to vari” – viena no spilgtākajām „Dzīvības koks organizētajām akcijām, kuras ietvaros reāli Latvijā dzīvojoši cilvēki, kas pārslimojuši onkoloģisko slimību, aicina sabiedrību nebūt vienaldzīgiem pret sevi un savu veselību, dodoties uz regulārām pārbaudēm.

Grāmata „Septiņi Stipri Stāsti”- šajā grāmatā apkopoti to cilvēku dzīvesstāsti, kas saskārušies ar sabiedrības uzskatos „norakstāmām” slimībām un tās pārdzīvojuši. Šis bija pirmais tāda veida projekts Latvijā, kas izpelnījās milzu publicitāti un ieinteresētību no pārējiem sabiedrības locekļiem.

Atbalsta grupa onkoloģiskajiem pacientiem – izveidota 2007.gadā, un to vada „Dzīvības koks” biedre Ieviņa Tutāne. Šajā grupā aicināts ikviens, kam nepieciešams atbalsts un sapratne.

Jānorāda, ka šie ir tikai daži no „Dzīvības koks līdz šim realizētajiem projektiem. Papildu informāciju skatīt biedrības mājas lapāwww.dzivibaskoks.lv.


Aktuālie un plānotie projekti

Arī 2009.gadā „Dzīvības koks” plānojis realizēt vairākus sabiedrībai aktuālus projektus, no kuriem kā nozīmīgākie ir jānorāda onkoloģisko pacientu rehabilitācijas nometņu izveide, informatīvo kampaņu realizācija (piemēram, Krūts vēža apzināšanās mēnesis 2009 oktobrī u.c.), sadarbības tīkla veidošana ar citām nevalstiskajām organizācijām Latvijā un nevalstisko organizāciju interešu pārstāvniecība, onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku interešu pārstāvniecība gan valstiskā, gan starptautiskā līmenī, dalība starptautiskos projektos u.c. Jānorāda, ka „Dzīvības koks” mērķis ir onkoloģisko pacientu un viņu tuvinieku dzīves kvalitātes uzlabošana, tāpēc nereti tieši „Dzīvības koks” aizsāk jaunu iniciatīvu attīstību onkoloģijas jomā.


Plašāku informāciju par „Dzīvības koks” aktuālajiem projektiem skatīt biedrības oficiālajā mājaslapā www.dzivibaskoks.lv.

Kur tiks ieguldīta saziedotā nauda?

Ar šī labdarības portāla starpniecību ziedotie līdzekļi tiks ieguldīti „Dzīvības koks mērķu sasniegšanai”.

Šobrīd visus līdzekļus plānots novirzīt onkoloģisko pacientu rehabilitācijas nometnēm. Jau 2009.gada 14.-19.jūnijā Jēkabpilī tiek organizēta pirmā rehabilitācijas nometne sievietēm, kas pārcietušas krūts vēzi, un „Dzīvības koks” pieredze rāda, ka šādas nometnes patiešām ir nepieciešamas, lai cilvēks varētu pilnvērtīgi atgriezties dzīvē. Tās sajūtas, kas pārņem sievieti, izdzirdot diagnozi „krūts vēzis”, nav vārdiem aprakstāmas. Tas ir šoks, neticība un apziņa, ka turpmāk dzīve nekad vairāk nebūs tāda, kā bija iepriekš – ir jāiemācās sadzīvot ne tikai ar slimību un apkārtējo pasauli, bet, galvenais, – pašai ar sevi. Latvijā ar vēzi katru gadu saslimst apmēram 10 000 cilvēku (pirmreizējā vēža diagnoze). Savukārt, krūts vēzis ir viena no izplatītākajām onkoloģiskajām slimībām sievietēm – ar to katru gadu saslimst apmēram 1000 sievietes. Tomēr jānorāda, ka ļaundabīgais audzējs, atklāts agrīnā stadijā, ir ārstējams un izārstējams. Tomēr, lai pilnvērtīgi atgrieztos dzīvē, ir garš ceļš ejams – fiziska atbrīvošanās no audzēja ir tikai viena daļa no pilnīgas izārstēšanās. Daudz grūtāka ir emocionālā atgriešanās dzīvē kā sievietei, kura pārdzīvojusi krūts vēzi. Tieši tāpēc „Dzīvības koks” organizē Latvijā pirmo psihosociālo rehabilitācijas nometni sievietēm, kuras pārdzīvojušas krūts vēzi. „Dzīvības koks” uzskata, ka tieši psihosociālā rehabilitācija ir svarīgs posms, lai cilvēks atrastu sevi, iemācītos sadzīvot ar sevi un spētu palīdzēt citiem. „Cilvēks, kas nav tieši saskāries ar šo slimību, nekad nesapratīs, kas sievietei ir jāpārdzīvo. Diagnoze, operācija, ārstēšanās – tā ir tikai daļa. Neatbildēts paliek jautājums – kā dzīvot tālāk? Šīs nometnes mērķis ir sniegt atbildi uz šo jautājumu,” norāda „Dzīvības koks” ilggadējā valdes priekšsēdētāja Daina Mezīte. Nometnē, kas ilgs piecas dienas, paredzēti lekciju kursi, mākslas un grupu terapijas, speciālistu konsultācijas un uztura mācība, aktīva dzīvesveida nodarbības un citi pasākumi.

Nākošā rehabilitācijas nometne, ja būs pieejami pietiekami finanšu resursi, plānoti šā gada jūlija beigās vai augusta sākumā.

Jānorāda, ka saziedotie līdzekļi tiks novirzīti tikai un vienīgi „Dzīvības koks” atbalstam.